مد و زیبایی

نحوه انتخاب و استایل کردن مدل مانتو کتی

مدل مانتو کتی

اگر می خواهید روی یک لباس کاربردی سرمایه گذاری کنید که همیشه و در همه حال بتوانید از آن استفاده کنید، بهتر است انواع مدل مانتو کتی را در انتخاب هایتان قرار دهید. مانتو های کتی برای قرار های عاشقانه، دوستانه، جلسه های رسمی، کاری و دورهمی های غیر رسمی مناسب هستند؛ اما اکثر مردم در انتخاب کت مناسب خود اشتباه می کنند. چه از نظر رنگ و چه از نظر مدل، کت های نامناسبی را انتخاب می کنند در نتیجه نمی توانند یک استایل ایده آل برای خود بسازند. اگر شما نیز از این افراد هستید و نمی دانید چه مدل کتی برای استایل، اندام و کمد لباستان مناسب است، با ما همراه باشید؛ زیرا در ادامه مطلب قصد داریم چند نکته برای انتخاب مدل مانتو کتی مناسب و نحوه استایل کردن آن را برایتان بررسی کنیم.

انتخاب رنگ مناسب

اصلی ترین قدم شما برای انتخاب انواع مدل مانتو کتی این است که یک رنگ مناسب و مکمل چهره خود انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر کت شما رنگ جیغی داشته باشد، چهره شما را می پوشاند. منظور ما این است که در هنگام مواجهه با افراد مختلف آن ها ابتدا به کت شما نگاه می کنند و سپس چهره تان را در نظر می گیرند. برعکس این مورد نیز ممکن است به وجود بیاید اگر کت شما رنگی بی روح و خنثی داشته باشد چهره تان را رنگ و رو رفته و خسته جلوه خواهد داد. سوال اصلی اینجاست که چه رنگی را باید انتخاب کنید. به طور کلی اگر یک کت همه کاره می خواهید پیشنهاد می کنیم رنگ های نود یا انواع رنگ پاستیلی را امتحان کنید؛ زیرا این رنگ ها برای تمام فصول مناسب هستند و اغلب تمام تن های پوستی را پوشش می دهند.

انتخاب کت مناسب با توجه به اندامتان

مدل مانتو کتی

شما با انتخاب یک کت مناسب با توجه به اندامتان سعی خواهید کرد که اعضای بدن خود را زیبا تر و نشان دهید. به همین دلیل باید به شکل هندسی اندام خود توجه کنید. از نکات قابل توجه برای انتخاب کت مناسب با شکل اندام می توان به این موارد اشاره کرد:

 • افرادی که قد بسیار بلندی دارند، کت های کوتاه را پیشنهاد نمی کنیم؛ بلکه بهتر است از کت های بلند استفاده کنند.
 • افراد کوتاه قد نباید به سمت کت های بسیار بلند بروند؛ چون قد آن ها کوتاه تر از سابق نشان داده می شود و استایلی نازیبا خواهند داشت.
 • توجه داشته باشید که امروزه کت های جذب از مد افتاده و دیگر ترند نیستند. پس اگر لاغر هستید، پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان به سمت کت های جذب نروید.
 • افرادی با بدن پر تر، بهتر است کت های اور سایز را انتخاب نکنند و کتی متناسب با سایز خودشان بخرند. به دلیل اینکه کت های اورسایز آن ها را چاق تر نشان می دهد و زیبایی اصلی خود را از دست خواهند داد.
 • طرح انواع مدل مانتو کتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. طرح های شلوغ یا راه راه های افقی را به افراد توپر و تپل پیشنهاد نمی کنیم. بهتر است آن ها طرح های ساده تر به همراه راه راه های عمودی تهیه کنند تا لاغرتر و بلندتر دیده شوند.
 • برای افراد بلند قد راه راه های عمودی پیشنهاد نمی شود؛ زیرا آن ها را بلندتر نشان می دهد و به استایلشان ضربه خواهد زد.

توجه به سبک زندگی

مانتو کتی

هنگام خرید انواع مدل مانتو کتی، لازم است به سبک زندگی، منطقه ای که در آن زندگی می کنید و مکان هایی که بیش تر به آنجا می روید، توجه کنید. مثلا اگر شما یک معلم هستید که هر روز برای دو شیفت به مدرسه رفت و آمد دارد، بهتر است یک کت زنانه شیک و البته راحت را انتخاب کنید تا در محل کارتان با مشکلی مواجه نشوید. از طرف دیگر اگر محل کار شما فضای غیر رسمی دارد و حتماً نباید لباس های بلند و رسمی بپوشید، رنگ آن ها را می توانید شاد تر و پاستیلی تر در نظر بگیرید.

 آب و هوای منطقه شما در فصول مختلف نیز اهمیت دارد، اگر شما در شهری زندگی می کنید که همیشه دمای آن بسیار بالا است و خورشید با شدت زیادی می تابد، بهتر است پارچه های خنک مانند لنین را انتخاب کنید تا از گرمای بیش از حد اذیت نشوید و به راحتی بتواند از مانتو خود استفاده کنید ولی اگر در منطقه سردسیر زندگی می کنید که همیشه هوای آن سرد است، مانتو های ضخیم تر انتخاب مناسب تری خواهند بود تا در برابر سرما از بدن شما محافظت کنند.

نحوه استایل کردن مانتو کتی

معمولا مانتو کتی را به دو شیوه می توانید استایل کنید؛ مدل رسمی و غیر رسمی. مدل های رسمی برای محل کار، جلسات کاری و دورهمی های رسمی پیشنهاد می شوند و مدل های غیر رسمی برای تمام مکان هایی که فضای دوستانه و راحت دارند مناسب هستند. در ادامه نکاتی برای استایل کردن آن ها ذکر می کنیم:

نکاتی برای داشتن استایل رسمی

مانتو کتی رسمی

 • با رنگ خنثی انتخاب کنید.
 • از اکسسوری های ساده و تک لایه بهره ببرید.
 • کفش های پاشنه بلند را در کنار شلوار های راست جذب با مانتو خود امتحان کنید.
 • روسری های کوتاه و شیک را همراه با انواع مدل مانتو کتی به کار ببرید.

نکاتی برای داشتن استایلی غیر رسمی

 • مانتو کتی هایی با رنگ های روشن تر را به کمد خود اضافه کنید.
 • انواع شلوار جین با رنگ های تیره به همراه کتانی های مختلف مخصوصاً کتانی سفید همراه با مانتو کتی بسیار زیبا خواهند شد.
 • اکسسوری های چند لایه را در دستور کار خود قرار دهید و از انواع آن ها در استایلتان استفاده کنید.

نتیجه‌ گیری

داشتن انواع مدل مانتو کتی در کمد لباس می‌ تواند کار شما را برای انتخاب یک استایل همه کاره راحت کند. تنها کاری که باید بکنید این است که با توجه به اندام، استایل و در نظر گرفتن بعضی نکات، بهترین مانتو را انتخاب و از آن استفاده کنید. همچنین نکته‌ ای که در آخر باید ذکر کنیم، این است که به ترند و فشن ‌های روز کاری نداشته باشید؛ زیرا آن ها موقتی هستند و پس از چند ماه یا نهایتاً چند سال دوره آن ها به پایان می رسد و شما می‌ مانید و کتی که دیگر نمی‌ توانید هیچ جایی از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *