دسته‌بندی نشده, مد و زیبایی

انتخاب مانتو کتی کوتاه بر اساس تیپ بدنی

مانتو کتی کوتاه

به طور کلی یک مانتو کتی کوتاه باید گرم، شیک و جذاب باشد. مانتو های کتی کوتاه مدل های بسیار مختلفی دارند؛ اما علاوه بر مدل یکی از عوامل بسیار مهمی که در انتخاب مانتو باید به آن توجه کنید، شکل هندسی بدن شما است. بر اساس شکل هندسی، بدن ها به چند دسته مختلف تقسیم می شوند که هر بدن بیشتر با یک نوع مانتو سازگاری دارد. در این مقاله قصد داریم برخی از رایج ترین تیپ های بدنی را نام ببریم و درمورد این که چگونه می توانید یک مانتو کتی کوتاه بر اساس تیپ بدنی خود انتخاب کنید، توضیح دهیم.

مانتو های کتی کوتاه مناسب بر اساس تیپ بدنی

  • تیپ بدنی ساعت شنی

تیپ بدنی ساعت شنی یکی از رایج ترین تیپ های بدنی است. اگر سینه و باسن تقریبا یک اندازه ای دارید و اندازه کمر شما نیز باریک است، در بین افرادی با تیپ بدنی ساعت شنی قرار می گیرید.

مناسب ترین مدل مانتو کتی برای این دست افراد مانتویی است که انحنا های بدن شما را بپوشاند. برای مثال استفاده از مانتو کتی کوتاه کمربند دار می تواند ایده مناسبی باشد تا کمر شما را برجسته کند و در عین حال شما را گرم نگه دارد. مانتو های کتی کوتاه می توانند بهترین انتخاب برای این دست از افراد باشد.

مانتو کتی کوتاه

  • تیپ بدنی گلابی شکل

اگر سینه و کمر شما به میزان زیادی از باسن شما باریک تر باشد، در بین افرادی با تیپ بدنی گلابی شکل قرار می گیرید.

مناسب ترین مانتو های کتی برای این دست از افراد مانتو هایی است که شانه ها و کمرشان را برجسته تر کند. همچنین مانتو باید پاهایتان را بلند تر نشان دهد. میزان طول مانتو کتی کوتاهی که انتخاب می کنید برای تیپ بدنی شما اهمیت زیادی دارد. سعی کنید تا حد امکان مانتویی که انتخاب می کنید کمی پایین تر از باسن را نیز بپوشاند.

مانتو کتی ای که انتخاب می کنید، بهتر است که یقه های پهنی داشته باشد. همچنین مانتو هایی با یقه پشمی یا یقه آبشاری نیز می توانند انتخاب مناسبی باشند. همچنین مانتو کتی های کمربند دار نیز برای این دست از افراد مناسب است.

اگر از آن دست از افرادی محسوب می شوید که علاقه ای به یقه های بزرگ و یقه های برگردان ندارند، می توانید مانتو کتی کوتاه دو دکمه را نیز امتحان کنید. این دست از مانتو کتی ها می توانند به بالاتنه شما حجم بیشتری دهند.

اکثر زنان فرم بدن گلابی شکل دارند. به همین دلیل اگر به بازار مراجعه کنید، مانتو های بسیار مختلفی را پیدا خواهید کرد که با تیپ بدنی شما سازگاری داشته باشند.

  • تیپ بدنی مثلثی معکوس

اگر شکل بدنی شما به نحوی است که شانه های پهن تری از باسن خود دارید و به نوعی بالاتنه شما کمی بزرگ تر است، در بین افرادی با تیپ بدنی مثلثی معکوس قرار می گیرید.

بهترین مانتوی کوتاه برای این دست از افراد مانتو هایی خواهد بود که بتواند تعادلی بین بالاتنه و پایین تنه آن ها ایجاد کند. اگر شما تیپ بدنی مثلثی معکوس دارید، از انتخاب مانتو کتی های کوتاهی که حجیم هستند و شانه های شما را پهن تر از آن چیزی که هستند نشان می دهند، خودداری کنید. سعی کنید مانتو هایی را انتخاب کنید که دارای خطوط بلند و تمیز هستند. همچنین  تا جای ممکن سمت مانتو هایی که دارای یقه های بزرگ هستند نروید.

بهترین مانتو کتی برای شما مانتو کتی های باز و گشاد هستند که فضای زیادی برای بازو ها و شانه های شما دارند رو آن ها را زیاد بزرگ نشان نمی دهند.

تیپ بدنی مثلثی معکوس

  • تیپ بدنی سیب شکل

اگر دارای بدنی هستید که بخش میانی اش پهن ترین قسمت آن محسوب می شود و پا های شما لاغر تر از بقیه قسمت های بدن شما هستند، در بین افرادی با تیپ بدنی سیب شکل قرار می گیرید.

بهترین مانتو برای این دست از افراد با این تیپ بدنی، مانتویی است که کمرشان را برجسته نشان ندهد.

برای انتخاب یک مانتو مناسب به دنبال مانتو های سبک و جادار باشید که توجه را به سمت پا های شما ببرد. این یعنی این که مانتو کتی که انتخاب می کنید باید خط لبه مناسبی داشته باشد. مانتو های کتی کوتاه به سبک کت های پیله ای می توانند بهترین انتخاب برای شما محسوب شوند.

  • تیپ بدنی بلند مستطیلی

اگر بدنی دارید که سینه و باسن آن به یک اندازه هستند، دور کمر شما چندان برجسته نیست و قد بلندی دارید، در بین افرادی با تیپ بدنی بلند مستطیلی شکل قرار می گیرید.

خبر خوبی که وجود دارد این است که افراد با قد بلند و این تیپ بدنی می توانند اکثر لباس ها را با مدل های مختلف بپوشند و نتیجه خوبی بگیرند؛ اما اگر می خواهید بهترین مانتو کتی  را انتخاب کنید، به سراغ مانتو کتی هایی با لبه پهن باشید که کمر شما را برجسته تر کند. به طور کلی باید گفت که پیدا کردن مانتو مناسب برای این تیپ بدنی چندان سخت نیست.

تیپ بدنی بلند مستطیلی

  • تیپ بدنی کوچک

اگر از افرادی هستید که قد کوتاه تر از 160 سانتی متر دارند، در بین افرادی با جثه ریز قرار می گیرید.

برای انتخاب مانتو کتی برای افراد با تیپ بدنی کوچک بهتر است که به دنبال مانتو هایی رفت که بیش از حد حجیم نباشند. افرادی با بدن کوچک می توانند استایل های کوتاه تر را انتخاب کنند. با این حال مدل های بلند تر مانند مانتو کتی های پشمی نیز می توانند انتخاب مناسبی برای آن ها باشد. البته به شرطی که برش های باریکی خورده باشد. استفاده از مانتو کتی کمربند دار نیز برای این دست از افراد پیشنهاد می شود؛ زیرا افراد با بدن کوچک معمولا پاهای کشیده ای دارند و این دست از مانتو ها بیشترین سازگاری را با این تیپ بدنی دارد.

جمع بندی

مانتو کتی کوتاه از لباس های جذابی است که اکثرا بانوان آن را دوست دارند؛ اما برای انتخاب بهترین مدل آن باید به نکاتی مهم زیادی توجه کرد. یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب بهترین مدل مانتو کتی توجه به تیپ بدنی است. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم برخی از تیپ های بدنی رایج را نام ببریم و برخی از بهترین مانتو هایی که تیپ های بدنی مختلف می توانند برای خود انتخاب کنند، نام ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *