مد و زیبایی

چند روش برای استایل کردن مانتو بلند شیک

مانتو بلند شیک

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به مد و ترند های جدید توجه می کنند، پیشنهاد می کنیم تهیه انواع مانتو بلند شیک را در برنامه های خود قرار دهید. مخصوصا اگر می خواهید قد شما کشیده تر به چشم بیاید و جذاب تر به نظر برسید حتما پوشیدن مانتو های بلند با شلوار های مختلف و اکسسوری های ایده آل را امتحان کنید. از بهترین ویژگی مانتو های بلند این است که شما می توانید با استفاده از آن ها یک ظاهر کژوال و راحت برای دورهمی های دوستانه داشته باشید یا از طرفی آن را طوری استایل کنید که برای جلسات رسمی و کاری نیز کاربردی باشند.

 از آن جایی که مانتو های بلند انتخاب های فراوانی را برای داشتن یک استایل زیبا در اختیارتان قرار می دهند، لازم است هر خانمی حداقل یکی از آن ها را در کمد لباس خود داشته باشد. در ادامه مطلب قصد داریم چند راه موثر برای استفاد کردن از آن ها را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

استفاده از اکسسوری های مختلف

مانتو بلند شیک

یکی از بهترین راه ها برای نما بخشیدن به هر لباسی، استفاده از اکسسوری های مناسب برای آن است. در ادامه چند اکسسوری مناسب برای مانتو بلند شیک را برایتان معرفی خواهیم کرد.

1) کمربند: اولین اکسسوری که با مانتو های بلند پیشنهاد می شود، کمربند است؛ زیرا کمربند ها فاصله میان کمر شما را مشخص می کنند و در نتیجه موجب زیبا دیده شدن هیکلتان خواهند شد. هر چه کمربند خود را پهن تر انتخاب کنید، کمر شما نیز باریک تر دیده خواهد شد. هنگام انتخاب کمربند مناسب بهتر است به جنس آن نیز دقت کنید. به عنوان مثال یک کمربند چرمی برای یک مانتو با پارچه خنک مناسب نیست. همچنین سگک کمربند نیز باید با طرح اصلی مانتو همخوانی داشته باشد تا ظاهر جذابی را به وجود بیاورد.

2) گوشواره: استفاده از یک جفت گوشواره ظریف و میخی به همراه مانتو بلند شیک، ظاهری جذاب و مدرن را به شما می بخشد. همچنین هر چه دورهمی شما مهم تر و افراد حاضر در آن خاص پسند تر بودند، می توانید از گوشواره هایی با طراحی پیچیده استفاده کنید تا زیبایی را چند برابر کنید؛ اما مراقب باشید که به هیچ عنوان از گوشواره های بلند در استایل خود استفاده نکنید، زیرا مانتو های بلند به همراه گوشواره بلند اصلا توصیه نمی شود.

3) کیف دستی: اگر قصد دارید مانتو بلند شیک خود را در محل کار بپوشید، بهتر است از انواع کیف با حداقل جزئیات استفاده کنید. همچنین کیف های جادار با اندازه های متوسط نیز برای تمامی مانتو ها بسیار عالی است و از طرفی باید مراقب باشید که کیف خود را بسیار بزرگ انتخاب نکنید؛ زیرا کیف های بزرگ حمل کردنشان دشوار است و به همین دلیل استایل شما را نیز به هم می ریزند. پس اگر قصد دارید از مانتو بلند خود در مهمانی و دورهمی ها استفاده کنید می توانید به سادگی یک کیف دستی کوچک را با خود حمل کنید. با استفاده از یک کیف دستی کوچک وسایل خود را زیبا و جذاب تر نشان دهید.

مانتو بلند شیک با کیف دستی

4) کفش مناسب: اگر مانتوی خود را در فصل زمستان می پوشید، می توانید از بوت های بسیار بلند همراه آن استفاده کنید. شاید بسیاری از افراد با این حرف من موافق نباشند؛ اما اگر یک بار مانتو بلند را با بوت بلند امتحان کنید، متوجه هارمونی و خاص بودن این ترکیب خواهید شد. اگر در فصل های گرم سال قصد دارید از مانتو تابستانه یا مانتو بلند شیک خود استفاده کنید، بهتر است کفش های پاشنه بلند را در انتخاب هایتان قرار دهید. پاشنه کفش شما بهتر است ضخیم باشد؛ زیرا چنین پاشنه هایی استوار هستند و هنگام راه رفتن لغزشی را در استایلتان به وجود نخواهند آورد و از طرفی آسیب کمتری به سلامت شما می زنند. همچنین از انتخاب های مناسب دیگر در کنار مانتوی بلند می توان به نیم بوت های مدرن و سبک روز اشاره کرد. نیم بوت ها استایلی بین کفش پاشنه دار و بوت را به شما می دهند. بدان معنی که کمی رسمی و کمی غیر رسمی خواهد بود.

5) روسری مناسب: از اکسسوری های بسیار مهم و قابل توجه برای مانتو های ایرانی روسری است. انتخاب روسری مناسب در وهله اول به یقه و مدل مانتو ارتباط دارد. اگر مانتو شما دارای یک یقه بسته و شلوغ است، پیشنهاد می کنیم یک روسری ساده انتخاب کنید. همچنین اگر مانتوی شما یقه بازی دارد، روسری های شالی معمولا انتخاب بهتری هستند. از نظر رنگ نیز برای مانتو های ساده روسری های طرح دار و برعکس برای مانتو های طرح دار روسری های ساده مناسب هستند؛ اما معمولاً برای مانتو های بلند پیشنهاد می کنم از روسری های سه گوش استفاده کنید؛ زیرا شلوغی بیش از اندازه استایل شما ممکن است و چشم بینندگان زیبا به نظر نیاید و کمی ناخوشایند و نامرتب دیده شود.

مانتو بلند

6) گردنبند و دستبند: از آن جایی که خانم های ایرانی از روسری به همراه مانتو خود استفاده می کنند در نتیجه از گردنبند های زیادی نمی توانند استفاده کنند. برخی از گردنبند های رو مانتویی تولید شده اند که بلند تر از حد معمول هستند و با زیبایی خود مانتو های ساده را جذاب تر می کنند. اگر شما جزو طرفداران گردنبند نیستید پیشنهاد ما انتخاب دستبند های مختلف است. اگر مانتو ساده ای دارید، دستبند های زیاد و شلوغ گزینه ای عالی هستند. اما اگر مانتو شما طراحی شلوغی دارد، پیشنهاد می کنیم دستبند های ساده را در نظر بگیرید.

نتیجه گیری

مانتو بلند شیک یک جزء اصلی و اساسی کمد هر خانم به حساب می آید؛ زیرا آن ها همه کاره هستند و تقریباً در هر استایلی خود را به بهترین شکل نشان می دهند. اگر می خواهید به یک دورهمی دوستانه بروید، بهترین انتخاب هستند. همچنین برای جلسات رسمی و کاری نیز می توانند یک ظاهر شیک، کاری و جذاب را به شما عزیزان ببخشند. به طور کلی اگر می خواهید صاحب لباسی باشید که در شرایط مختلف و در مهمانی های مختلف  بتوانید از آن استفاده کنید و بدرخشید، پیشنهاد ما تهیه یک مانتوی بلند شیک است که در همه جا و همه وقت به کارتان بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *