مد و زیبایی

آشنایی با تاریخچه عجیب انواع شلوار گشاد زنانه

شلوار گشاد زنانه

شلوار های گشاد در فصل تابستان بسیار راحت و خنک هستند و به مد روز تبدیل شده اند. انواع شلوار گشاد زنانه با استایل های زیادی همراه می شود و ظاهر شما را شگفت انگیز می کند. این شلوار ها مانند شلوار جین همه کاره هستند و با راحتی خود، شما را در هر جایی همراهی می کنند. پس اگر هنوز هیچ شلوار گشادی در کمد خود ندارید، بهتر است یک شلوار گشاد یا شلوار دم پا بخرید و با آن ظاهر خود را جذاب تر کنید. ما در این مقاله انواع شلوار گشاد زنانه را معرفی می کنیم و به چند نکته در مورد ست کردن این نوع شلوار ها اشاره می کنیم.

انواع شلوار گشاد زنانه

  1. کولوتز (Culottes) ؛ تاریخچه مقاومت زنان

شلوار گشاد زنانه

شلوار های کولوتز به حدی گشاد هستند که در نگاه اول شبیه انواع دامن به نظر می رسند. این شلوار به دو مدل کوتاه (تا سر زانو) و مدل بلند (تا ساق پا) تقسیم می شود. شاید تاریخچه پوشیدن این شلوار گشاد زنانه برایتان جالب باشد. در ابتدا طبقات مرفه مانند خانواده سلطنتی و اشراف از این شلوار استفاده می کردند و در قرن 17 پوشیدن این شلوار در میان این طبقه رایج بود. بعد از انقلاب فرانسه، شلوار کولوتز از مد افتاد و حدود 100 سال بعد دوباره رواج پیدا کرد.

 اسب سواری و دوچرخه سواری در آن زمان برای زنان سخت بود و با پوشیدن این شلوار ها، به راحتی این کار ها را انجام می دادند. در سال 1931 السا شیاپارلی (Elsa Schiaparelli) شلوار کولوتز را بازطراحی کرد و یک تنیسور حرفه ای به نام لی لی دی آلوارز (Lili de Alvarez) آن را در ویمبلدون پوشید. کار به جایی رسید که روزنامه ها آرزو کردند که آلوارز در مسابقات شکست بخورد! حتی تا مدتی زنان به خاطر پوشیدن شلوار های کولوتز در پاریس دستگیر می شدند. علی رغم تمام این مخالفت ها، زنان هیچ اهمیتی ندادند و به پوشیدن این شلوار گشاد زنانه زیبا و کاربردی ادامه دادند.

  1. فلر (Flare) ؛ اعتراض به جنگ ویتنام

شلوار گشاد زنانه

این نوع شلوار گشاد زنانه با نام دیگر bell bottoms، از زانو تا پاچه شلوار گشاد است و قسمت بالایی آن عادی است. این ملوانان بودند که شلوار فلر را به وجود آوردند. آن ها پی بردند که پاچه گشاد این شلوار ها در زمانی که بر روی عرشه کشتی هستند خشک می ماند. حتی نیروی دریایی آمریکا این شلوار گشاد را جزئی از لباس فرم کارکنان خود کرده بود.

نوجوانان در 1960 این نوع شلوار گشاد را در فروشگاه های ارتش کشف کردند و آن را وارد فرهنگ عامه کردند. آن ها درواقع با پوشیدن لباس های نظامی به جنگ ویتنام اعتراض می کردند. اما پس از مدتی شلوار فلر چنان محبوبیتی به دست آورد که به مد روز تبدیل شد.

  1. گائوچو (Gaucho) ؛ زنده کردن سنت کابوی ها

شلوار گائوچو (Gaucho)

گائوچو لباس کابوی های آمریکای جنوبی است و در اواخر دهه 1960 وارد دنیای مد شد. این شلوار ها بسیار بلند هستند و با ظاهر گشاد خود در قسمت ران و پایین شلوار شناخته می شوند. شلوار گشاد زنانه آن کلاین در سال 1970 بر اساس شلوار های گائوچو طراحی شد و در دنیای مد جایگاه خود را به دست آورد.

  1. پالازو (Palazzo) ؛ شلوار زنان جسور

شلوار های پالازو

شلوار های پالازو از همان قسمت بالایی شلوار گشاد می شوند. کوکو شنل کسی بود که این شلوار را وارد مد زنانه کرد و زنان جسور دهه 1930 مانند کاترین هپبورن این مدل شلوار را می پوشیدند. با این حال شلوار پالازو تا دهه 1960 رایج نبود. بعد از این دوره بود که این نوع شلوار گشاد زنانه به سرعت رواج پیدا کرد و خانم ها به سرعت با ظاهر این شلوار خو گرفتند. از آن زمان است که این شلوار به بخش مهمی از مد زنانه تبدیل شده است.

  1. ملوانی (Sailor) ؛ از بادبان کشتی تا مد روز

شلوار ملوانی

شلوار ملوانی با نوعی ماده پنبه ای سخت به وجود می آید که دوام زیادی دارد و در برابر آب مقاوم است. این ماده برای ساخت بوم نقاشی و بادبان کشتی هم استفاده می شود. ظاهر شیک این شلوار باعث شده است که زنان زیادی به سمت این شلوار گشاد زنانه روی بیاورند.

سوالات متداول

  • آیا شلوار های گشاد جذاب هستند؟

شاید فکر کنید شلوار های گشاد و به طور کلی لباس های لش دخترانه، پا ها و بدن شما را بزرگ تر نشان می دهند و همینطور برای هر نوع فرم بدنی مناسب نیستند. بسیاری از مردم به همین دلایل از پوشیدن شلوار گشاد زنانه می ترسند. اما باید بدانید که اگر انتخاب درستی داشته باشید، این شلوار ها شما را حتی لاغر تر نیز نشاد می دهند. فقط باید به مدل آن ها توجه کنید و آن را با دیگر لباس ها مانند مانتو گشاد استایل کنید. شلوار های گشاد کمر را برجسته تر می کنند و در موقعیت های رسمی، نیمه رسمی و غیر رسمی مناسب به نظر می رسند.

  • آیا شلوار های گشاد رسمی هستند؟

شلوار های گشاد علاوه بر انواع مختلف، جنس های مختلف مانند جین، پارچه ای، الیاف طبیعی و … دارند. برخی از انواع شلوار گشاد زنانه غیر رسمی هستند؛ اما بعضی از آن ها مانند مدل ملوانی رسمی هستند و در قرار های کاری و مهمانی های رسمی پوشیده می شوند. بهتر است شلوار شما در قرار های کاری، به رنگ خنثی یا کم رنگ باشد.

آیا شلوار های گشاد رسمی هستند

  • چگونه شلوار گشاد زنانه مناسب را انتخاب کنیم؟

کمر اولین قسمتی است که در هنگام خرید شلوار گشاد باید به آن توجه کنید. خط کمر شلوار باید به خوبی دور بدن شما قرار بگیرد و محکم و شل نباشد. همچنین به قرار گرفتن شلوار در قسمت باسن دقت کنید. در بعضی مدل ها، شلوار باسن را پوشش می دهد و در بعضی دیگر، شلوار از باسن جدا می شود.

کلام آخر

مهم نیست که چه نوع مدی را انتخاب کنید؛ باید لباس هایی را انتخاب کنید که در کنار هم تناسب داشته باشند و با شکل هندسی بدن شما سازگار باشند. مهم این است که شما راحت باشید و اعتماد به نفس بالایی در هنگام پوشیدن این شلوار داشته باشید. وقتی احساس خودتان خوب باشد، جذاب و کاریزماتیک به نظر می رسید. لباس های مختلف را با شلوار گشاد زنانه امتحان کنید و به احساس خود اطمینان داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *