دسته‌بندی نشده

بارانی کوتاه | عوامل بسیار مهم در هنگام خرید بارانی کوتاه

بارانی کوتاه

تصور کنید که برای گردشی کوتاه در شهر بیرون رفته اید. ناگهان ابر ها در هم تنیده می شوند و رعد و برق اتفاق می افتد. در این شرایط بارانی، اولین واکنش شما چیست؟ آیا خوشحال می شوید و در زیر باران شروع به آواز خواندن و یا لذت بردن از قهوه داغتان می کنید؟ آیا می ترسید و با سرعت هرچه تمام تر به سمت یک فروشگاه و یا یک درخت می دوید تا بتوانید خود را از خیس شدن نجات دهید؟ باید بگوییم که مهم نیست پاسخ شما کدام گزینه است. در هر حال شما نیاز به یک بارانی کوتاه دارید تا بتوانید از باران لذت ببرید و یا خود را از ترس خیس شدن نجات دهید. اما بهترین بارانی کوتاه برای شما چه گزینه ای می تواند باشد؟ ما در این مقاله تمامی چیز هایی که باید برای خرید یک بارانی بدانید را پوشش خواهیم داد تا بتوانید در طوفانی ترین باران ها به راحتی دوام بیاورید. در ادامه با ما همراه باشید.

کدام بارانی کوتاه برای شما مناسب است؟

بارانی کوتاه

بگذارید کار خود را با «چرا» آغاز کنیم. اولین چیزی که هنگام خرید یک بارانی کوتاه باید در نظر بگیرید، این است که چرا می خواهید آن را خریداری کنید و برای چه چیزی به آن نیاز دارید. دانستن پاسخ دقیق برای شما این امکان را فراهم می کند که انتخاب هایتان را بسیار محدود کنید تا در آخر بتوانید به آسانی بهترین گزینه را با توجه سلیقه تان انتخاب کنید.

تصور کنید که به بارانی کوتاهی نیاز دارید که می خواهید آن را فقط برای کارتان بپوشید و در مسیر کار نیز قرار نیست بسیار خیس شوید. در این شرایط شما به یک بارانی کوتاه نیاز دارید که باکیفیت به نظر برسد و همیشه شما را خشک نگه دارد تا هنگامی که به محل کارتان می رسید، خشک و مرتب به نظر بیایید و ظاهری حرفه ای داشته باشید.

اکنون مثالی دیگر را در نظر بگیرید. تصور کنید که برای گردش روزانه و پیاده روی هایتان نیاز به یک بارانی کوتاهی دارید که در تمام شرایط، پاسخگوی نیاز شما باشد و بتوانید به راحتی آن را مچاله کنید و در کیف و یا کوله تان بیندازید. در این شرایط، شما نیاز به بارانی ای دارید که مشخصات لازم را داشته باشد و بتواند به طور کامل در برابر طوفان و باران دوام بیاورد.

هنگامی که می خواهید به سراغ خرید بروید، شرایط خود را در نظر بگیرید تا بدانید که برای چه شرایطی به یک بارانی کوتاه نیاز دارید. ممکن است بعضی وقت ها برای پاسخگویی به تمام شرایطتان، نیاز پیدا کنید تا دو عدد بارانی مختلف برای شرایط مختلف را خریداری کنید.

آب و هوای محل سکونت شما چگونه است؟

بارانی کوتاه-2

سوال مهم دیگری که در هنگام تصمیم گیری باید به آن بیندیشید این است که محل سکونت شما از چه آب و هوایی برخوردار است. آیا همیشه در یک شرایط بارانی و مرطوب قرار دارید؟ اگر چنین شرایطی را دارید باید دوام بارانی کوتاه و راحتی اش را در هنگام پوشیدن در نظر بگیرید؛ زیرا همیشه باید آن را بر تن کنید و قطعا در این شرایط، راحتی و دوام، هر دو در کنار هم بسیار مهم هستند.

آیا در شهری هستید که آب و هوای خشکی دارد و فقط برای گشت و گذار در حومه شهرتان نیاز به بارانی دارید؟ اگر پاسخ شما بله است، باید به دنبال بارانی ای باشید که ویژگی های یک بارانی کامل را داشته باشد و همچنین از لحاظ ظاهری عالی به نظر برسد.

ویژگی های فنی مورد نیاز برای یک بارانی کوتاه عالی

ویژگی های فنی مورد نیاز برای یک بارانی کوتاه عالی

مقاوم در برابر آب و یا ضد آب؟ کلاه دار و یا بدون کلاه؟ این ها سوالاتی هستند که علاوه بر دیگر سوال ها، در هنگام خرید بارانی تان باید به آن ها بیندیشید. در هنگام خرید به این سوال ها فکر کنید و بر اساس پاسخ تان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

اگر عادت دارید که بارانی تان را با یک چتر روشن و ساده ست کنید، دیگر نیازی به کلاه ندارید. اگر منطقه زندگی تان معمولا شرایطی سرد و بارانی دارد، احتمالا می خواهید که به سراغ یک بارانی کوتاه آستر دار بروید تا از شما در برابر سرما محافظت کند و همیشه خشک و گرم باشید.

باران های نم نم را می توانید با بارانی های مقاوم در برابر آب بگذرانید؛ اما باران های رگباری را فقط با بارانی های ضد آب می توانید پشت سر بگذارید.

این ها ویژگی های مهمی در هنگام خرید هستند؛ اما شما باید به جزئیات دیگر نیز اهمیت بدهید. جزئیات کوچکی مانند زیپ، بند کشی و یا کلاه جداگانه باید مورد توجه قرار گیرند. توجه داشته باشید که هدف اصلی خرید بارانی کوتاه این است که از شما در برابر عوامل محیطی محافظت کند و همه این ها برای کمک کردن به شما قرار داده شده اند. برای مثال زیپ هایی که کاملا تا چانه تان را می پوشانند و یا کمربند های الاستیک و سر آستین های ضد آب برای مقاومت در برابر هرگونه ورود رطوبت، همه و همه برای راحتی شما طراحی شده اند.

هنگامی که شرایط مورد نیازتان را برای پوشیدن یک بارانی در نظر گرفتید و ویژگی های فنی و جزئیات را نیز در فهرست نیازمندی هایتان قرار دادید، اکنون می توانید گزینه های مناسب را به راحتی پیدا کنید و سپس، بر اساس سلیقه شخصی تان انتخاب کنید که کدام گزینه می تواند برای شما بهترین انتخاب باشد. در نظر داشته باشید که در هنگام خرید بارانی کوتاه، قیمت نیز تاثیر گذار است و قطعا با خرید بارانی های بی کیفیت، دوام بالایی را دریافت نخواهید کرد.

جمع بندی

در آخر، پس از در نظر گرفتن همه چیز و انتخاب، خرید را انجام خواهید داد و دیگر، هیچ نگرانی ای بابت شرایط تان در باران های بعدی نخواهید داشت. حتی در برخی از موارد ممکن است که آنقدر از استایل بارانی کوتاه تان خوشتان بیاید که هر روز منتظر باران باشید تا بتوانید آن را بر تن کنید و در شهر شروع به گردش و پیاده روی کنید. اکنون دیگر می توانید که در گوشه ای بنشینید و از قهوه در باران لذت هرچه تمام تر را بدون هیچ استرسی ببرید.

امیدواریم که این مقاله به شما در پیدا کردن بهترین و مناسب ترین انواع بارانی کوتاه بر اساس شرایط زندگی تان کمک کرده باشد و توانسته باشید انتخابی عالی را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *