مد و زیبایی

8 دلیل برای خریدن بارانی ضد آب

بارانی ضد آب

اگر در مکانی زندگی می کنید که باران زیادی می بارد، حتما به یک لباس بارانی نیاز خواهید داشت. بارانی های ضد آب کمتر در کمد افراد دیده می شوند؛ اما برای خشک نگه داشتن بدن شما در حین باران عالی هستند. بارانی های ضد آب بر خلاف تصور عموم می توانند ظاهر زیبایی داشته باشند و حتی می شود از آن ها مانند یک لباس معمولی استفاده کرد. در این مقاله برای آشنایی بیشتر با بارانی ضد آب درمورد این لباس و دلایلی که به آن نیاز دارید توضیح خواهیم داد.

بارانی ضد آب چیست؟

احتمالا اولین چیزی که با شنیدن بارانی ضد آب به ذهن شما می رسد، کت های بارانی زرد معروفی هستند که از EVA ساخته می شوند. در حالی که دقیقا این طور نیست؛ زیرا بارانی ها از آن زمان تا کنون تغییرات زیادی داشته اند. امروزه بارانی های بسیار مختلفی وجود دارند که هم شیک و هم کاربردی هستند. بارانی های ضد آب در رنگ ها و مدل های بسیار متفاوتی به فروش می رسند. از رنگ های نود گرفته تا رنگ های های جیغ. همچنین موادی که در ساخت آن ها به کار برده می شود می تواند از نایلون گرفته تا تیویک گورتکس متفاوت باشد.

چرا به بارانی ضد آب نیاز دارید؟

  • بارانی شما را خشک نگه می دارد.

ساده ترین دلیلی که می توان برای خرید بارانی ضد آب آورد، این است که این لباس شما را زیر باران کاملا خشک نگه می دارد. بارانی های ضد آب همان طور که از نامشان نیز پیداست از پارچه ضد آب ساخته می شوند که اجازه عبور حتی یک قطره آب را نمی دهند. همچنین برخی از مدل ها حتی دارای درز های مهر و موم شده و هود هستند تا از صورت و مو های شما در برابر خیس شدن محافظت کنند.

بارانی ضد آب بر خلاف باور عموم دارای پارچه قابل تنفس است. این بدان معنی است که عرق بدن شما می تواند بدون هیچ مشکلی زیر بارانی خشک شود. این ویژگی خیلی مهم است؛ چون اگر لباس پارچه غیر قابل تنفس داشته باشد، اجازه خشک شدن عرق بدن را نمی دهد که می تواند احساس بدی در شما ایجاد کند.

بارانی ضد آب

  • ضد باد

علاوه بر ضد آب بودن، بارانی ها ضد باد نیز هستند. این بدین معنی است که بارانی می تواند از شما در برابر باد نیز محافظت کند. البته تمامی بارانی ها این ویژگی را ندارند. تنها بارانی ضد آب که دارای آستر باشد می تواند از عبور باد به داخل پارچه جلوگیری کند. بارانی ها بدون توجه به شدت باد در بدن شما بدون تکان خوردن باقی خواهند ماند و شما را از داشتن چتر بی نیاز می کنند.

  • مناسب بودن برای هر آب و هوایی

یکی از ویژگی های خوب بارانی ها این است که در هر آب و هوایی می توان آن ها را پوشید. اگر در مکانی زندگی می کنید که باران زیادی می بارد، حتما به یک بارانی ضد آب نیاز خواهید داشت. حتی اگر در ناحیه شما باران زیادی هم نمی بارد، داشتن یک بارانی می تواند از خیس شدن شما در برابر بارندگی های غیر منتظره جلوگیری کند. همچنین خوبی بارانی این است که برای هر آب و هوایی مناسب است و در هوای بسیار سرد می توان در کنار دیگر لباس ها بارانی را لایه لایه پوشید تا گرم تر ماند.

بارانی

  • ماندگاری بالا

مطمئن باشید هزینه ای که برای خرید بارانی می کنید، ارزشش را دارد؛ به این دلیل که تقریبا تمامی بارانی ها عمر مفید بسیار بالایی دارند. یک بارانی ضد آب با کیفیت را می توانید سال ها بپوشید. همچنین لازم نیست که نگران از مد افتادن بارانی نیز باشید. بارانی های ضد آب را می توانید در روز های نه چندان سرد روی لباس های معمول خود و در روز های سرد زیر کت های شیک مختلف بپوشید.

  • عدم نیاز به مراقبت

یکی دیگر از ویژگی های خوب بارانی ضد آب این است که نیاز به مراقبت زیادی ندارد. اگر بارانی شما کثیف شده است، می توانید خیلی راحت آن را با ماشین لباسشویی بشویید. در نگهداری از بارانی ها لازم نیست که خیلی با ملاحظه رفتار کنید و بارانی ضد آب را برای تمیز کردن به خشکشویی ببرید؛ چون بارانی ها در برابر شستشو بسیار مقاوم هستند و حتی پس از چندین بار شستشو مثل روز اول خود نو خواهند ماند.

بارانی4

  • شیک بودن

یک بارانی ضد آب می تواند بسیار شیک باشد. دورانی که بارانی ها تنها در رنگ های ساده و طرح های کسل کننده تولید می شدند، گذشته است. امروزه شما می توانید بارانی ها را در رنگ های مختلف با طرح های بسیار جذاب پیدا کنید. از بارانی با رنگ های روشن گرفته تا طیف های لطیف و خنثی، همه و همه در شیک بودن بارانی ها تاثیر گذاشته اند. شما همیشه می توانید بارانی را پیدا کنید که با شکل هندسی بدن و استایل شما هماهنگ باشد.

  • راحت بودن

بارانی ضد آب بسیار راحت است. پوشیدن این لباس ها خیلی راحت است و بر خلاف تصورات وزن بسیار کمی دارند. بارانی های جدید بر خلاف مدل های قدیمی که از پی وی سی ساخته می شدند، احساس خفگی را در شما ایجاد نمی کنند؛ زیرا بارانی های امروزی از پارچه های قابل تنفس تولید می شوند که اجازه می دهند مانند لباس های عادی عرق بدن به راحتی تبخیر شود.

  • مناسب سفر

اگر قصد دارید به مکانی با آب و هوای غیر قابل پیش بینی سفر کنید، داشتن یک بارانی ضد آب ضروری خواهد بود. بارانی ها سبک هستند و به راحتی تا می شوند. به همین دلیل فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و به راحتی می توانید آن ها را در طول سفر حمل کنید.

نتیجه گیری

دیگر دورانی که بارانی ها تنها در رنگ های ساده تولید می شدند و احساس خفگی در شما ایجاد می کردند، گذشته است. امروزه بارانی ها در مدل ها با طرح های زیبا و پارچه های راحت تولید می شوند که باعث شده است بارانی به عنوان یک لباس ضروری در کمد لباس های هر فردی وجود داشته باشد. برای این که بدانید چرا به بارانی ها تا این حد نیاز دارید، در این مقاله برخی از دلایل مهم نیاز به بارانی ها را نام بردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *